ANA SAYFA   DÖVME   PIERCING   GEÇİCİ DÖVME   DÖVME ÜCRETLERİ   PIERCING ÜCRETLERİ   DÖVME KURSU   TATTOO STÜDYO   İLETİŞİM

 

 

    Piercing Bakımları

    Göbek Piercing Uygulaması

    Kaş Piercing Uygulaması

    Dil Piercing Uygulaması

    Dudak Piercing Uygulaması

    Göğüs Piercing Uygulaması

    Kulak Piercing Uygulaması

    Burun Piercing Uygulaması

    Tragus Piercing Uygulaması

    Septum Piercing Uygulaması

    Genital Piercing Uygulaması

    Kulak Delinir

    Burun Delinir

    Piercing Küpeleri

    Piercing Hijyen Kurallarımız

    Piercing Malzemesi

    Dövme Hijyen Kurallarımız

    Dövme Bakımı

    Dövme Modelleri

    Dövme Tarihi

    Dövme Malzemesi

    Türk Dövme Tarihi

    Piercing Tarihi

    Lost Tattoo Piercing Hakkında

 

 

 

 

PROFESYONEL PIERCING BAKIMLARI

PROFESYONEL PİERCİNG BAKIMI

PIERCING BAKIMLARI

PİERCİNG BAKIMLARI

 
       
 

 

 

 

 

PIERCING BAKIMI

Vücudunuza piercing delimi yapıp piercing küpesinin takılmasından sonra piercing sanatçımızın size söylediği piercing bakımını mutlaka yapmanız gereklidir. Piericng uygulaması sonrası vücudundan piercing küpesinin geçtiği deri altı bölgenizin belli bir iyileşme süresi olacağından bu süre içinde yapılan piercing uygulamasına göre piercing sanatçımızın söylediği ilacı mutlaka alıp piercing bölgenize uygulayarak piercing bakımı gereklidir. Her piercing uygulaması farklı bakım gerektirdiğinden piercing sanatçımızın size söylediği ilaç harici farklı bir ilaç kullanmayınız. Biz piercing stüdyomuzda piercing uygulamanızı mükemmel yapmış olsak da siz piercing bakımını yapmadığınız zaman veya size söylenen uygulamayı yapmadığınız zaman piercing bölgenizin dışarıdan gelecek enfeksiyon kapma riskini artırırsınız. Bu sebeple piercing bakımını size söylediğimiz şekilde yapmanız çok önemlidir. Piercing bakımını size dediğimiz şekilde yaptığınızda piercing bölgesi çabucak iyileşir ve sağlıklı bir piercing uygulaması sahibi olursunuz. Sağlık her zaman önceliğimiz.

 

 

 

   Kaş Piercing Bakımı:

Kaş bölgesine yaptığımız kaş piercing küpesi uygulaması yaptırdıktan sonra kaş piercing bakımını kaş piercing küpesi takıldığı andan itibaren yapmalısınız. İnsan vücuduna takılan piercing küpesinin vücutla ile uyum sağlaması için on beş gün gibi bir zaman gereklidir. Bu süre içersinde kaş a yapılan piercing küpesinin vücudunuzda ki giriş ve çıkış noktalarına Dermatix Sigel Ultra Gel uygulanır. Deri düzenleyici ve salgı düzenleyici jel ilaç insan vücudunuzu dışarıdan gelecek mikropları nötralize etmek ve iyileştirme sürecini rahatlatmak amaçlı kullanılır. Dermatix Sigel Ultra Geli kaş piercing bölgesine günde iki kez sürerek piercing bakımı yapmanız yeterli olacaktır. Piercing yapıldıktan sonra ki ilk yirmi dört saat vücudunuzda ki piercing bölgenize su değdirmemelisiniz. kaş piercing bakımı

                                    


   Dudak Piercing Bakımı:

Vücudun dudak bölgesinin farklı kısımlarına uyguladığımız dudak piercing küpelerinin bakımı şu şekilde yapılmalıdır. Dudak piercing bakımı vücuduz un dudak bölgesinin iki kısmından yapılır. İlk olarak çenenizin dış kısmından Dermatix Sigel Ultra Gel sürme yöntemidir. dudak piercing küpenizin dış çıkış kısmına Dermatix Sigel Ultra Gel günde iki kez on beş gün boyunca sürülmelidir. İkinci yöntem ise ağız içi tedavi dediğimiz dudağınızın iç kısmın da bulunan piercing küpesinin dudak içi çıkış noktasıdır. Tantum gargara dediğimiz ağız içi bölgesini iyileştirme ve dezenfekte etme özelliği olan ilaç kullanılır. Bu gargara piercing küpenizin iç çıkış bölgesini gargara yapma şeklinde kullanmalısınız. Dudak piercing küpeniz olduğu süre içersinde sürekli kullanmanız gerekli bir ilaçtır.


                                

 

 


   Göbek Piercing Bakımı:

Vücudunuzun göbek bölgesine yapılan göbek piercing bakımı vücudunuzun piercing küpesine deri yenileme ve hücre yenilemesi,  uyum sağlaması ve dışarıdan enfeksiyon kapmasını engellemek için gerekli bir piercing bakımdır. Göbek bölgeniz de bulunan piercing küpesinin vücudunuza giriş ve çıkış noktalarına Dermatix Sigel Ultra Gel sürmelisiniz. Dermatix Sigel Ultra Gel günde iki kez ve on gün boyunca kullanmalısınız. Göbek piercing i vücudunuza takıldığı andan itibaren ilk yirmi dört saat göbeğinizde takılı olan piercing küpenizin olduğu yere su değdirmemelisiniz. Piercing sanatçımızın size söylediği göbek piercing bakımını mutlaka yapmanız gereklidir.

                             

 

 


   Kulak Piercing Bakımı:

Piericing stüdyomuzda kulak bölgesine yaptığımız kulak piercing uygulaması sonrası mutlaka yapmanız gereken kulak piercing bakımı vardır.Tragus piercing bakımı, kulak memesi piercing bakımı ve kulağın kıkırdak kısmına yapılan kulak piercing uygulaması sonrası yapmanız gereken kulak piercing bakımı bu şekilde yapın. Kulak piercing uygulamanız sonrasında piercing sanatçımız en son olarak piercing bölgenizi temizler ve ilaçlar. Siz kulak piercing bakımına iki saat sonra başlamanız gerekir. Kulak piercing deliklerine günde üç defa bir hafta boyunca Dermatix Sigel Ultra Gel sürünüz. Dermatix Sigel Ultra Gel i kulak temizleme pamuğu ile piercing deliklerine sürün. Piercing bölgesine ilk yirmi dört saat su değdirmeyin ve her banyodan sonra fön makinesi ile piercing deliklerini kurulayınız.

            

    Burun Piercing Bakımı:

İnsan vücutçunda burun yapısal olarak en hassas bölgelerden biridir. Burun piercing uygulaması yapıldıktan sonra burun bölgesinde ki  piercing bölgesine mutlaka burun piercing bakımı yapmalısınız. Burun piercinginin vücudunuzdan çıkış noktasına Dermatix Sigel Ultra Gel sürmelisiniz. Bu ilaç tedavisine on gün süre ile günde iki kez Dermatix Sigel Ultra Gel sürerek piercing bakımı devam edilmelidir.

      

 
   Dil Piercing Bakımı:

Dilinize takılan piercing küpesi iyileşme süreci biraz zahmetli geçeceğinden iyi bir tedavi gerektirmektedir. İnsan dili milyarlarca hassas sinir sistemini barındırdığından dışarıdan yapılan en ufak bir müdahaleyi tepki ile karşılar. Bu neden ile dil piercing uygulaması yaptırdıktan sonra ilk yirmi dört saat sonun da dilinizin şişer ve beş gün boyunca sulu yiyecekler dışında bir şey yiyemezsiniz. Bazı yiyecekleri yemeniz de dilinize takılmış olan dil piercing nedeniyle dilinizin şişmesini inmesini engelleyeceği için yemeniz sakıncalıdır. Bu yiyecekler maya içeren yiyecekler ve alkollü içeceklerdir. Dil piercing tedavisi için tantum gargara kullanılır. Tantum gargara dil piercing bakımı için kullanmanız gereken anti bakteriyel bir gargara dır. Dil piercing kullandığınız süre içinde dil piercing bakımı uygulamasını yapmalısınız.

          

 

    Göğüs Piercing Bakımı:

Göğüs ucuna uyguladığımız göğüs piercing küpelerinin insan vücudunda iyileşme sürecinde dışarıdan herhangi bir enfeksiyon almaması için Dermatix Sigel Ultra Gel kullanılır. Dermatix Sigel Ultra Gel bir hafta boyunca günde üç kez olmak kaidesiyle göğüs ucunda bulunan piercing küpenizin vücudunuz dan giriş ve çıkış noktalarına sürme yöntemi ile yapılmalıdır. Göğüs piercing küpesi takıldıktan sonra ilk yirmi dört saat göğüs ucunda takılı olan piercing bölgesine su ile temasından kaçınılmalıdır.Mutlaka göğüs piercing bakımı yapılmalıdır.

                                      

 

 


   Genital Piercing Bakımı:

Vücudunun cinsel bölgesine yaptığımız genital piercing uygulaması sonra mutlaka genital piercing bakımı yapmanız gereklidir. Takılan piercing küpesinin vücuttan çıkış deliklerine yedi gün boyunca günde üç kez Dermatix Sigel Ultra Gel sürmeniz gereklidir. Bu ilacı sürme işlemini mutlaka bir kulak temizleme pamuğu ile gerçekleştirin. Ellerimizde oluşan bakteriyi açık yara olan kısma geçirmemek için bu şarttır. Bayan genital piercing bakımı ve erkek genital piercing bakımı için piercing sanatçımız ile iletişime geçe bilirsiniz.

 

 

     Önemli Not: Hijyenik piercing stüdyomuzda hijyenik koşullarda yaptırdığınız her profesyonel uygulama sonrası piercing sanatçımız yapmanız gerekli piercing bakımınızı detaylı bir şekilde anlatır. Profesyonel piercing sanatçımız tarafından yapılmış piercing uygulamaları için istediğiniz zaman piercing sanatçımızla iletişime geçerek piercing bakımı hakkında yardım ve teknik bilgi ala bilirsiniz. Profesyonel piercing stüdyomuzda yaptırdığınız piercing uygulamaları için  piercing konusunda sizlere her zaman yardımcı olmaya hazırız.

 

 

 

 

piercing bakımı - piercing bakımları - göbek piercing bakımı - kaş piercing bakımı - piercing bakım - göğüs piercing bakımı

     

   

                               PROFESYONEL DÖVME PIERCING GEÇİCİ DÖVME UYGULAMA STÜDYOSU

         © 1998 LOST TATTOO PIERCING DÖVME STÜDYOSUNUN WEB SİTESİ

www.losttattoopiercing.com.tr